DODATKI dla TRS2004
czyli mała, ale rosnąca, kolekcja polskich dodatków do Trainz Railroad Simulator 2004

Zapowiedzi przedślubne
Tu nieco więcej o tym, czego można by się było spodziewać w przyszłości, gdyby zdołano zebrać komplet informacji. Chociaż od razu zaznaczam, ażeby tego nie brać na serio ;) Albo inaczej - prawdopodobieństwo zrealizowania poniższej listy jest funkcją zaangażowania odwiedzających tę stronę w czynną pomoc, o czym poniżej przy okazji własnego koncertu życzeń (i jest to jedyny koncert życzeń, na który sobie pozwalam).

SM03 i SM04 - jest kwestią chęci. Obecnie mało mnie "kręcą" te kaczorki, więc chęci brak. Pomocy szukałbym przede wszystkim w dobrych teksturach (dzisiaj o nie trudno).

SM30 - kiedyś się za to wezmę, obiecuję ;-) Pomocy nawet nie trzeba.

SP32 - nie mam jakiegoś szczególnego sentymentu do tej serii, ale gorąco namawiał mnie na to Krzysztof_HDM. Niestety mój zasób źródeł jest skromniutki. Pomocy - w szczególności szukam rzutu lokomotywy od czoła (rzut z góry to już byłby porównywalny z orgazmem). Z materiału foto wdzięczny byłbym za... cokolwiek (oczywiście cokolwiek nadającego się na teksturę, zdjęcia poglądowe własne i cudze posiadam w wystarczającej liczbie).

SM40 i SM41 - na razie nie mam w żadnych planach branie się za te modele.

SM42 - oraz jej wariacje (SP42, SU42). Nic w tym temacie jeszcze nie powstało, na razie trwają prace koncepcyjne w mózgownicy (poważnie jest to jeden z ważniejszych etapów pracy - nie mając koncepcji wykonania trudno zrobić dobry model). Pomocy - chyba wciąż ten dach (dach przedziałów maszynowych) mi jeszcze burzy całość, gdyż musi być dobrany kolorystycznie do tekstury boków przedziałów. Ale wykonanie dachu też zależy od przyjęcia jakiejś koncepcji... Dobre zdjęcie wózka lokomotywy z boku (nowszy typ) byłoby cenne.

SP47 - może kiedyś... jakoś trudno zmusić się do pracy nad czymś, co było wyłącznie prototypami.

SM48 - tak, tak, trzeba znów zrobić ten model w nowych standardach wykończenia. Pomocy szukam w zdobyciu materiału na tekstury, w szczególności pierwszego wariantu malowania (czerwony pasek z "V" na czole) - jakakolwiek pomoc bardzo byłaby cenna.

SP49 - tylko w ramach wylistowania serii, gdyż nie myślałem o tym w ogóle.

EP02 - naprawde o tym myślę! Pomocy szukam w znalezieniu planów czoła lokomotywy oraz poglądowych zdjęć wyposażenia dachu.

EP03 - kolejny klasyk do wykonania. Pomocy krzyczę w zasadzie o kompletny materiał na tekstury (bok, czoło, wózek, dach) oraz - bardzo ważne - plan od czoła lokomotywy (rzut z góry byłby już prezentem świątecznym).

EU05 i EP05 - jest kwestią jakiegoś czasu. W zasadzie niemal cały materiał (plany, zdjęcia) mam zgromadzony. Pomocy potrzebuję w materiale fotograficznym dotyczącym dachu (urządzenia na dachu lokomotywy).

EU06 - w zasadzie może powstać jako skórka wykonanej 4E. Ewentualnie wersja z krótkimi rynnami będzie miała nieco inaczej wykonaną rynnę dachową, niemniej to wciąż lekkie przeróbki istniejącego modelu, dlatego Pomocy w tym przypadku oznacza dobre foto na tekstury.

EP09 - kiedyś... nawet nie przymierzałem się jeszcze do tej lokomotywy więc i Pomocy na razie nei potrzeba.

EM10 - również pieśń przyszłości. Gdyby jednak do tego doszło, to bym koniecznie potrzebował Pomocy w znalezieniu materiału foto na tekstury - dotyczy trzech wzorców malowań lokomotywy przed modernizacją.

ET40 - czasem się przewinie w chęciach. Pomocy szukam w wymiarach czoła lokomotywy oraz chociaż poglądowych zdjęciach dachu.

ET42 - czyli coś z cyklu "modele niedokończone". Starą próbę chyba do kosza poślę i zajmę się tym na nowo. Pomocy oczekiwałbym w zakresie planów lokomotywy (nieszczęsne czoło oraz dach) oraz zdjęć - nawet i poglądowych - dachu i jego wyposażenia.

WAGONY TOWAROWE - o których nie zapomniałem i chociaż na razie ustąpiły taborowi trakcyjnemu, ale obiecuję, że do nich powrócę.

powrót do strony głównej

(c) chester 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone.