DODATKI dla TRS2004
czyli mała, ale rosnąca, kolekcja polskich dodatków do Trainz Railroad Simulator 2004

Polityka skórek
Jak wszystkie dodatki do TRS2004, tak i zamieszczone tutaj można modyfikować od strony graficznej (tzw. repaint) oraz konfiguracyjnej (plik config.txt dodatku). Modyfikacja dodatku na własny użytek jest dozwolona bez ograniczeń. Aby jednak móc uzyskać zgodę na publikację danego dodatku, należy zapoznać się, po pierwsze, ze stosownymi zapisami umowy licencyjnej, oraz, po drugie, przyswoić poniższe punkty polityki skórek:
  1. Repaint musi zostać wykonany jako "alias" oryginalnego modelu. Omówienie aliasowania modeli znajduje się w polskiej wersji CCG (Content Creators' Guide), zamieszczonej w serwisie trainz.pl. Repaint nie może zostać ograniczony w funkcjach względem oryginalnego modelu (wszelkie podzespoły, światła, numery inwentarzowe).
  2. Jeśli poprawnie wykonany repaint wymagać będzie modyfikacji oryginalnego modelu, autor oryginalnego modelu ma prawo zachować prawa do całego dodatku i wydać go z własnym ID, przy zachowaniu informacji o autorze użytej tekstury. Decyzja pozostaje w gestii autora oryginalnego dodatku, który podlegał modyfikacji oraz - oczywiście - decyzji autora nowej tekstury (repaintu).
  3. Autor oryginalnego modelu ma prawo wskazać miejsca, na których dodatek ma być opublikowany, lub takie, na których nie może zostać opublikowany. Decyzja należy do autora modelu oryginalnego, przy zachowaniu prawa autora repaintu do opinii w tej sprawie.
  4. Licencja użytkownika repaintu jest logiczną sumą licencji autora modelu i autora repaintu, o ile nie stoją ze soba w sprzeczności. W razie konfliktów, prymat ma licencja autora modelu.

powrót do strony głównej

(c) chester 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone.